Jak należy dobierać okulary korekcyjne dla pań?

Starość nie radość – prawda stara (nomen omen) jak świat i trzeba się liczyć z tym, że w przypadku wielu z nas dojdzie z czasem do pogorszenia wzroku. W przypadku wystąpienia zakłóceń widzenia należy się z pewnością udać do lekarza specjalisty. Tylko on, po przeprowadzeniu szczegółowych badań będzie w tanie zalecić dalsze postępowanie i z pewnością wskaże konieczność noszenia okularów korekcyjnych. Taka raczej radykalna zmiana wyglądu może być nie lada wyzwaniem dla pań przyzwyczajonych do spoglądania na swoją ładną twarz w lustrze. W poniższym tekście podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy doborze właściwych okularów korekcyjnych właśnie dla pań?

Przede wszystkim zdrowie!

Zanim przystąpimy do omówienia spraw związanych z samym wyglądem okularów korekcyjnych, nie możemy pominąć sprawy najważniejszej. Otóż na pierwszym miejscu trzeba zawsze stawiać Twoje zdrowie i komfort wizualny. Nie ważne jak świetnie wyglądasz w danych okularach, powinny one przede wszystkim pomagać! Wrażenie „wow” jakie czynisz na ulicy jest tutaj sprawą względną…

Starość nie radość - prawda stara (nomen omen) jak świat i trzeba się liczyć z tym, że w przypadku wielu z nas dojdzie z czasem do pogorszenia wzroku

Okulary korekcyjne damskie, jak i męskie mają za zadanie korygować różne wady wzroku. Zalecane jest zatem przeprowadzenie kompleksowego badania wzroku przed podjęciem decyzji o zakupie takich okularów. konieczna będzie wizyta u dobrego okulisty! Można dodatkowo wykonać badania refrakcji, aby określić najlepszy rodzaj okularów korekcyjnych.

Okulary korekcyjne damskie – jak wybierać?

Odpowiednio dobrane okulary korekcyjne mogą zapewnić wyraźniejsze widzenie, a jednocześnie sprawić, że będziesz naprawdę świetnie wyglądać! Mało tego, mogą stać się istotnym elementem Twojego wizerunku i wpisywać się w aktualne kanony mody.

Właśnie dlatego, warto sprawę doboru takich okularów powierzyć w ręce ekspertów. Pomogą oni znaleźć idealną oprawkę okularową, która będzie pasować do rysów Twojej twarzy, ale i do stylu życia oraz osobowości. Generalnie w przypadku twarzy bardziej owalnej celować się powinno w oprawki kwadratowe lub prostokątne, dobrze w tym wypadku kontrastujące. Jeżeli mamy natomiast do czynienia z twarzą kwadratową, idealnym rozwiązaniem będą okulary optycznie wydłużające i zaokrąglające twarz. Największym wyzwaniem jest z pewnością dopasowanie oprawek do twarzy trójkątnych. Wówczas najlepiej postawić na okulary zaokrąglone w dolnych krawędziach. W ten sposób powinno się udać zbalansowanie dużych różnic w szerokości.

Nie zapominając o walorach korekcyjnych okularów, trzeba się w nich po prostu doskonale czuć każdego dnia.

About the Author

Może Cię także zainteresować