Jak dobrać oprawki do okularów, aby odkreślić swoją męskość?

Szacuje się, że nawet 3/4 społeczność ma chociaż minimalne problemy ze wzrokiem i wymaga korekcji. Dużą część populacji stanowią mężczyźni, którzy bardziej niż kobiety narażeni są na problemy z oczami. Wielu mężczyzn wciąż się krępuje, aby na co dzień nosić oprawki korekcyjne, ze względu na to, że wydaje im się to niezbyt modne, albo mało męskie. Nic bardziej mylnego. Badania również pokazują, że odpowiednio dobrane oprawki do okularów męskie jeszcze bardziej mogą podkreślić charakter i testosteron każdego mężczyzny.

Jak dobrać oprawki do okularów korekcyjnych?

Aby idealnie dobrać oprawki do okularów męskie (których bogaty wybór znajdziesz tutaj: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Meskie-403.html) musimy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu ramek do kształtu twarzy. Ma to zdecydowanie kluczowe znaczenie, ponieważ dobrze wybrane oprawki podkreślą charakter, styl i indywidualność każdego mężczyzny.

Niektóre teorie mówią, że okulary powinny być dyskretne. Jak wiemy, obecnie na rynku jest mnóstwo wzorów, które są bardzo wyraziste i ekstrawaganckie. Warto pamiętać, że zarówno kształt, jak i kolor oprawek będą identyfikacją wizualną właściciela okularów. Współczesna moda przyjęła ideę, że okulary powinny być wyrazem stylu, w takim sam sposób jak krawat, czy poszetka przy marynarce.

Szacuje się, że nawet 3/4 społeczność ma chociaż minimalne problemy ze wzrokiem i wymaga korekcji

Istnieje kilka podstawowych zasad doboru oprawek do okularów. Najważniejszą kwestią jest kształt twarzy. W każdym sklepie z okularami spotkasz specjalistę, który z pewnością pomoże Ci w dobrze ramek. Dowiedz się na samym początku czego brakuje Twojej twarzy i uzupełnij te braki odpowiednimi oprawkami korekcyjnymi. Zatem jak dopasować okulary do kształtu twarzy? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

OKRĄGŁY TYP TWARZY

Okrągły typ twarzy rozpoznasz po tym, że buzia ma taką samą szerokość i wysokość, z zakrzywionym podbródkiem i policzkami. Do tego typu twarzy najlepiej pasują oprawki kanciaste oraz takie, które optycznie wyszczuplą buzię. Natomiast płaskie i prostokątne okulary sprawią, że twarz będzie wyglądała na dłuższą i cieńszą. Pamiętaj, żeby nie wybierać grubych ramek. To one spowodują, że twarz będzie wyglądała niezbyt estetycznie i niezgrabnie, Przy okrągłym typie twarzy sięgaj po ramki z cienkiego materiału.

KWADRATOWY TYP TWARZY

Oprawki do okularów męskie można zakupić w wielu sklepach znanych marek

Kwadratowy typ twarzy jest podobny do buzi okrągłej, ponieważ ma taką samą wysokość, jak i szerokość. Rysy są bardziej skośne, z szerokim podbródkiem i mocną szczęką, która wyrównuje kształt. Mężczyźni, którzy chcą złagodzić nieco swoje rysy twarzy, powinni wybrać okrągłe oprawki. Dla kwadratowego typu twarzy oprawki do okularów męskie muszą być smukłe, ponieważ grube i ciemne ramki za bardzo zdominują Twój wygląd.

OWALNY TYP TWARZY

Owalny typ twarzy to taki, gdzie buzia jest wyższa, niż szersza, z zaokrąglonym podbródkiem i wysokimi kośćmi policzkowymi. Jest to najpopularniejszy kształt wśród ludzi. W tym typie twarzy można śmiało wybrać kwadratowe lub zaokrąglone oprawki. Warto pamiętać, że zbyt kwadratowe lub okrągłe ramki, gdzie wysokość i szerokość są zbliżone, mogą wyglądać trochę niezgrabnie dla wąskiej twarzy. Natomiast grubsze ramki mogą dodać wyrazistości, choć powinniśmy uważać, aby oprawki nie były za ciężkie, ponieważ przykryją Twoje naturalne rysy.

TWARZ W KSZTAŁCIE SERCA

Twarz w kształcie serca charakteryzuje się wąskimi kościami policzkowymi i małym podbródkiem. Osoby o tym typie buzi powinny uważać, aby okulary nie były zbyt kwadratowe. Natomiast śmiało można sięgać po grubsze ramki. Niestety wąskie oprawki mogą wyglądać nieco niewyraźnie, dlatego zamiast dodać waloru wyglądowi, może go po prostu zneutralizować.

Oprawki do okularów męskie można zakupić w wielu sklepach znanych marek. Warto wiedzieć, że tylko oryginalne i autoryzowane produkty sprawią, że znajdziemy ramki idealnie pasujące do naszej twarzy. Odpowiedni dobór okularów sprawi, że podkreślimy swoją męskość i charakter.

About the Author

Może Cię także zainteresować