Jak wybrać szkła i oprawki do okularów przeciwsłonecznych?

Wielu osobom wydaje się, że okulary przeciwsłoneczne pełnią rolę jedynie zwykłego dodatku, który ma poprawić wygląd danej stylizacji. Jak się jednak okazuje, okulary tego rodzaju to bardzo praktyczne i niezwykle potrzebne wyposażenie dla każdego człowieka. Żeby jednak mogły one odpowiednio dobrze służyć, niezbędne jest poprawne wybranie ich szkieł oraz oprawek. Jak to zrobić najlepiej?

Wybieramy szkła

Wielu osobom wydaje się, że okulary przeciwsłoneczne pełnią rolę jedynie zwykłego dodatku, który ma poprawić wygląd danej stylizacjiPodstawową sprawą, od której należy zacząć wybieranie okularów przeciwsłonecznych, jest oczywiście skupienie się na ich szkłach. To właśnie one pełnią najważniejszą funkcję, czyli zabezpieczają oczy przed szkodliwymi promieniami słońca. Czym się więc szkła muszą charakteryzować?

Od czego należy zacząć wybieranie szkieł okularów przeciwsłonecznych? Nie da się ukryć, że kluczową sprawą jest ich kolor. Powszechnie uważa się, że jedyne dobre okulary tego rodzaju mają czarne szkła. Niestety nie zawsze jest to prawdą, ponieważ czarne szkło okularów może być tylko lekko przydymione i nie będzie posiadało żadnych dodatkowych osłon i filtrów. Jest rzecz jasna ogromny błąd, ponieważ okulary muszą być wyposażone w dodatkowe filtry. Jakie jednak powinien być ich kolor? Wszystko tak naprawdę zależy do przeznaczenia, ponieważ okulary do codziennych zastosowań mogą być czarne, lecz do jazdy samochodem lub rowerem polecane są wersje pomarańczowe.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, aby okulary miały szkła wyposażone w odpowiednie filtry. Przede wszystkim mowa tu jest o filtrze UV, który zabezpiecza oczy przed uszkodzeniem. Warto również poważnie rozważyć zakupienie okularów polaryzacyjnych, które znacznie lepiej osłaniają oczy przed promieniami słońca.

Wybieramy oprawki do okularów


Jeśli chce się mieć dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, nie wystarczy tylko skupić się na samych szkłach. Jeśli okulary mają być mocne, trwałe oraz co najważniejsze wygodne, koniecznie trzeba się przyjrzeć także temu, jakie będą ich oprawki. Czym się więc one muszą przede wszystkim charakteryzować?

Zdecydowanie najważniejszą cechą oprawek okularów przeciwsłonecznych jest to, z jakiego będą one wykonane materiału. Dane tworzywo wpływać będzie na naprawdę ogromną liczbę cech użytkowych. Co więc jest dostępnego na rynku? Zdecydowanie najpowszechniejsze są okulary z plastikowymi oprawkami. Cechują się one niską ceną, bardzo niską wagą, lecz także kiepską jakością. Powoduje to, że łatwo o ich połamanie. Jeśli chce się mieć nieco lepszej jakości produkt, polecane są okulary np. aluminiowe, które są bardzo ładne, nadal lekkie, a wyraźnie mocniejsze. Oczywiście ich cena jest także znacznie wyższa.

 

About the Author

Może Cię także zainteresować