Jak wybrać odpowiednie oprawki korekcyjne dla kobiet?

Udając się do salonu optycznego, często nie mamy do końca sprecyzowanych wymagań co do oprawek, jakie będą posiadały nasze okulary. Jaką markę wybrać, jaki kształt, kolor? Czym się sugerować i jak znaleźć odpowiednie oprawki do damskich okularów korekcyjnych? Wszystkiego dowiecie się z poniższego tekstu.

Stylowe oprawki, które dodadzą szyku

Okulary są wizytówką każdej damy, a oczy to zwierciadło jej duszy. Warto więc by dobrać jak najbardziej odpowiadające oprawki, które podkreślą wyjątkowość każdej kobiety. Odpowiednio dobrane oprawki do okularów sprawiają, że osoba je nosząca pozostawia niezatarte wrażenie na innych. Jak dobrać odpowiednie oprawki do określonej urody? Wydaje się to dość skomplikowane, ale jest na to sposób. Przede wszystkim jako kobieta musisz się zastanowić, na jaką okazję poszukujesz okularów. Jeśli mają to być okulary korekcyjne na stałe, to warto wybrać te, wykonane z twardszych materiałów jak metal, jeśli potrzebujesz okularów wyłącznie do czytania, to możesz wybrać na przykład oprawki wykonane z drewna. Wybór oprawek do okularów jest ogromny. Na rynku dostępne są modele od modnych po ponadczasowe, od jaskrawych po klasyczną czerń, od prostych po glamour. Ponadto modele te wykonane z bardzo różnych materiałów, typu: plastik, metal, drewno.

Udając się do salonu optycznego, często nie mamy do końca sprecyzowanych wymagań co do oprawek, jakie będą posiadały nasze okulary

Funkcjonalność to podstawa

Jak znaleźć idealną parę oprawek, która będzie pasowała do Twojej twarzy? Z pewnością, nie jedna kobieta zadaje sobie to pytanie. Okulary korekcyjne to przecież nie tylko pomoc w lepszym widzeniu, ale także modny dodatek. Choć bezspornym jest fakt, że każda kobieca twarz jest wyjątkowa, to istnieją dwie podstawowe zasady, by dobrać funkcjonalne oraz atrakcyjne oprawki:

  1. Właściwa szerokość oprawek. Ogólna zasada brzmi: okulary widziane z przodu powinny być mniej więcej tak szerokie, jak twarz. A więc powinny kończyć się po prawej i lewej stronie powyżej kości policzkowych. Wyjątek stanowią oprawki okrągłe.
  2. Odległość między oczami. Oczy niektórych osób są stosunkowo daleko od siebie, podczas gdy inne są raczej blisko siebie. Obowiązuje następująca zasada, że im większa odległość oczu, tym silniejszy powinien być mostek między oczami.

Gdy tylko spełnisz te dwa podstawowe kryteria, to już tylko zostanie Ci do wybrania kształt, kolor oraz marka oprawek.

Jaką markę damskich oprawek do okularów korekcyjnych wybrać?

Wybór odpowiedniej marki oprawek do okularów korekcyjnych nie warto zostawiać przypadkowi. Przed udaniem się do salonu optycznego powinno się przeprowadzić odpowiedni research i porównać ze sobą kilka marek. Nie warto sugerować się tylko i wyłącznie nazwami producentów i cenami oprawek. Opłaci się także przeczytać opinię użytkowników o wadach i zaletach interesujących nas oprawek. Wybierając oprawki do okularów korekcyjnych, warto zwrócić uwagę na dosyć mało popularną w naszym kraju markę Polo Ralph Lauren. Jest to ekskluzywna marka, która nie tylko produkuje wyjątkowego gatunku i stylu ciuchy, ale również wyjątkowe okulary, zarówno pod względem fasonu, jak i funkcjonalności.

Zalety Polo Ralph Lauren damskie:

  • nieszablonowy styl,
  • wybór bardzo wielu kształtów i kolorów,
  • eleganckie okulary na każdą okazję,
  • wyjątkowa trwałość i jakość wykonania,
  • same dobre opinie pośród użytkowników,
  • markowe okulary w niewygórowanej cenie.

Wybierając dla siebie odpowiednie oprawki do okularów korekcyjnych, nie śpiesz się z ich zakupem i wypróbuj kilka modeli, kształtów i kolorów. Pokaż swój wybór partnerowi lub przyjaciołom i uzyskaj porady od ludzi, którzy często cię widują i mogą cię dobrze ocenić. Najważniejszą rzeczą jest to, żebyś czuła się komfortowo i wyjątkowo w swoich okularach.

About the Author

Może Cię także zainteresować