Jak dobrać męskie okulary korekcyjne?

Męskie okulary korekcyjne nigdy nie powinny być wybierane w sposób przypadkowy. Każdy mężczyzna ma bowiem inny typ i inny kształt twarzy. Istotne jest, aby mieć to na uwadze, wybierając konkretny model okularów. Jak je zatem dopasować, aby wyglądać w nich dobrze?

Czym kierować się wybierając męskie okulary korekcyjne?

Jak wspomniano, okulary muszą być dobierane do konkretnego kształtu twarzy. Nie jest to jednak wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego kupując okulary korekcyjne, warto wziąć pod uwagę trzy istotne zasady. Przede wszystkim pamiętać trzeba o właściwym doborze oprawek. Mowa tu o ich wielkości i proporcji. Okulary nie mogą być ani za duże, ani za małe. Nie mniej ważny jest także kolor okularów. Oczywiście barwa oprawek jest kwestią indywidualnych preferencji. Jednak powinna ona pasować do koloru oczu i włosów. Kupując męskie okulary korekcyjne nie można zapomnieć o tym, aby ich noszenie było po prostu wygodne. Dlatego warto przed zakupem przymierzyć kilka par, aby mieć pewność, że wybiera się te właściwe.

Męskie okulary korekcyjne nigdy nie powinny być wybierane w sposób przypadkowy

Jakie okulary do twarzy owalnej i prostokątnej?

Panowie o owalnym kształcie twarzy mają najmniejszy problem z doborem okularów. Do takiej bowiem twarzy pasuje większość dostępnych na rynku oprawek. Dobrym pomysłem będzie tu jednak wybór okularów prostokątnych lub kwadratowych. Takie okulary optycznie rozbudują żuchwę. Jeśli chodzi o prostokątny kształt twarzy, to dobrym rozwiązaniem będą męskie okulary korekcyjne z szerokimi zausznikami. Taki model okularów optycznie poszerzy twarz.

Jakie okulary do twarzy kwadratowej, okrągłej i trójkątnej?

kupując okulary korekcyjne, warto wziąć pod uwagę trzy istotne zasady

W przypadku kwadratowego kształtu twarzy najlepszym wyborem będą okulary lekko zaokrąglone. Złagodzą one ostre rysy twarzy. Natomiast panowie o okrągłej twarzy sięgnąć powinni po okulary kanciaste i prostokątne, które optycznie wydłużą i wyszczuplą twarz. Także panowie o trójkątnym kształcie twarzy wybrać powinni odpowiedni model okularów. W tym przypadku polecić można oprawki z zaokrągloną dolną krawędzią.

Wybór okularów jest zawsze kwestią indywidualną. Jednak powyższe wskazówki na pewno będą w tym pomoce. Warto wybrać taki model okularów korekcyjnych, w którym będzie się wyglądać po prostu dobrze. Da to duży komfort i poczucie pewności siebie. Oczywiście pamiętać trzeba, że liczy się nie tylko wygląd okularów, ale i jakość ich wykonania. To powinno być główne kryterium ich wyboru. Okulary to bowiem często inwestycja na długie lata. Muszą być wytrzymałe i odporne na ewentualne uszkodzenia.

 

About the Author

Może Cię także zainteresować

No Related Post